Dit najaar geven Leo van Midden en ik weer twee rondleidingen langs de sporen van de Duitse Panther-Stellung in Arnhem. Om je aan te melden, zie onderaan deze pagina. 


In de tuin van Museum Arnhem aan de Utrechtseweg liggen twee kleine bunkers uit de Tweede Wereldoorlog. Ongeveer 400 meter ten westen van het museum, tegenover het Elisabeths Gasthuis, ligt nog een derde bunker van hetzelfde type. Zij maakten deel uit van de Duitse Panther-Stellung. Deze linie verlengde de Westwall en werd tussen oktober 1944 en april 1945 gebouwd door duizenden dwangarbeiders. 

Deze sporen van de verlaten spookstad Arnhem ná de Slag om Arnhem (september 1944) zijn vrij schaars. De editie rondleidingen in de zomer van 2018 was reeds een succes. Aanstaande oktober zullen Leo en ik opnieuw twee wandelingen inclusief korte, inleidende lezing geven. Dit initiatief is georganiseerd door Rozet Arnhem.

De activiteit begint en eindigt in Rozet. De lezing duurt 30 minuten en de wandeling duurt ongeveer 2 uur (wandelafstand is ca. 3 km). Kosten zijn € 5,= per persoon.

Aanmelden zaterdag 19 oktober 2019: klik hier. (13:30 – 16:00)

Aanmelden zaterdag 26 oktober 2019: klik hier. (13:30 – 16:00)

Plaats een reactie

nieuw boek:

Luftwaffe-experimenten bij de Oude Haven. Het mysterie van het Würzburg Riese radarapparaat aan de Arnhemse Rijn. 

Lang bleef het een mysterie: het imposante Würzburg Riese-radarapparaat aan de Rijn bij Arnhem. Waarom stond het daar, wie bediende het, en wat gebeurde er omheen? In dit boek duiken Martijn Reinders en Hans Timmerman diep in archieven om deze vragen te beantwoorden. Ze plaatsen het apparaat in een groter, vrijwel onzichtbaar strijdtoneel: de technologische oorlogsvoering van de Luftwaffe. Arnhem bleek een knooppunt. Radarposten, peilstations (Teerose), de commandobunker Diogenes en Fliegerhorst Deelen vormden samen een complex netwerk dat cruciaal was voor de Duitse luchtverdediging. Aan de hand van gedetailleerd onderzoek reconstrueren de auteurs de rol van het Arnhemse radarapparaat binnen dit systeem. De resultaten bieden nieuwe, fascinerende inzichten in de verborgen geschiedenis van de luchtstrijd boven Nederland.

Bestellen: Uitgeverij Parkstraat

Artikel in De Gelderlander (1-10-2025)

nieuwste berichten